social
social
social
social
social
  • Sosyal Us
  • Sosyal Us
  • Sosyal Us
  • Sosyal Us

Dijital PR

Dijital PR; sosyal medya mecraları, sosyal paylaşımları, arama motorları, bloglar, forumlar, haber siteleri gibi internet araçlarının halkla ilişkiler amaçlı kullanılmasıdır.

Hedef kitle ile kurulan iletişimin yanı sıra, sosyal medya siteleri paylaşımlarıyla basın duyurularının yayılması, kişisel/kurumsal virallerin oluşturulması, bir kurum hakkındaki tanıtım bilgilerin paylaşımı, hedef kitlenin marka hakkında konuşulmasının sağlanması, marka yeniliklerinin hızlı ve kolay bir şekilde tanıtımı ve takip edilebilir hâle getirilmesi, büyük kitlelere kısa sürede e-posta yoluyla erişim sağlanarak iletişim köprüsü kurulması, marka iletişimine karşı olumlu ve olumsuz tepkilerin ölçülmesi, ve daha birçok online faaliyet Dijital PR kapsamındadır.

SosyalUS olarak, Dijital PR'ın gerektirdiği söz konusu çalışmaların tamamını sizin değerli markalarınız için hedef kitleye yönelik etkili olarak gerçekleştirme ve periyodik raporlamalar ile sizlere bilgilendirme hizmeti sunuyoruz.

Bu konuda sektörün lideri olma yolunda ilerleyen SosyalUS ile görüşmeden karar almayın.

Strateji ve Danışmanlık

Markanızın sosyal medyadaki varlığını harekete geçirebilmesi için gerekli olan şeyler, dinlemek, planlamak ve iletişim kurmaktır. Sosyal medya gözetimi ve diğer araştırma araçlarını kullanarak, markanızdan söz eden doğal toplulukların sonuçlarını analiz ettikten sonra, SosyalUS ekibiniz, ilgi alanlarını, tartışma yaratabilecek olası konuları, en etkili sosyal medya kanallarını ve kullanmanız gereken dilleri varolan hedef kitlenizi daha detaylı bilgilendirmek ve yeni hedef kitle oluşturmak için tespit edecektir.

İçerik Üretimi ve Yönetimi

İçerik yaratma ve yönetimi, sosyal medya hareketliliğinin temel taşıdır ve varolan hedef kitleniz ve yeni oluşturmak istediğiniz hedef kitleleriniz bu konu hakkında konuşacaklardır. Sosyal pazarlama stratejisine dayanarak, blog, facebook, twitter, paylaşılan bir video sayfası, bir görüntü ya da animasyon gibi her sosyal medya kanalı için gerekli olan içerik üretimini ve bunları en etkili şekilde yönetmeyi sağlamaktayız.

İtibar Yönetimi

Sosyal itibar yönetimi ile markanızınn sosyal medya mecralarında yer alan konuşulma durumlarını kontrollü bir şekilde yönetilmesini sağlarız. Mevcut konuşmalar için hedef kitle ile iletişime geçip, konuşulan durumlara dahil olurak markanızın prestijine verilmeye çalışılan herhangi bir zararı önlemeye çalışırız. Öncelikli hedeflerimizden birisi ise mevcut konuşulma oranını artırmak. Eğer marka sosyal mecralarda konuşulmuyor ise amacımız pozitif bir izlenim uyandırarak konuşulmasını sağlamaktır. Bu konuşulmaların takibi ile de Online İtibar Yönetimi'ni gerçekleştirmiş oluruz . Krizler ortaya çıkmadan önce duruma müdahale edip, daha kötüye gitmemelerini engeller; böylece markanızın kriz durumlarına daha hazırlıklı ve planlı bir biçimde müdahale etmesini sağlarız.

Takip, İzleme, Müdahale Etme, Raporlama

SosyalUS olarak markalarınız için oluşturduğumuz Sosyal Medya Profillerinizi varolan hedef kitlenizin ve yeni hedef kitlelerinizin ilgisini çekecek şekilde takibini yapmaktayız. Sosyal Medyadaki takibini yaptığımız markanızın hedef kitleleriniz tarafından izlenimlerinin hepsini göze alarak raporlamaktayız. SosyalUS'un markanızın denetiminin sonuçları elinizde olduğunda, geleneksel medya kolları dahil olmak üzere, kurduğunuz tüm iletişimlerin sonuçlarını daha iyi kavrayabilecek, insanların hangi konular hakkında konuştuklarını daha ayrıntılı bir şekilde bileceksiniz. Markanız için zamanın değeri tartışılmaz. Bu hizmet ile, beklenmedik olaylara karşılık vermek için daha çok zamanınız olacak. SosyalUS'un aylık Sosyal Medya raporları sayesinde sosyal medyaya her bakımdan hakim olabileceksiniz. Marka hakkında konuşulan bilgileri, markanın etkinlikleriyle birleştiriyoruz ve bunu rakiplerizin hareketliliği ile karşılaştırıyoruz.

Sosyal Ağ Uygulamaları ve Kampanyaları

SosyalUS sizin markanız için sosyal medya mecralarında; markanızın beğenisini artırmak, markanıza olan ilgiyi artırmak için uygulamalar ve kampanyalar yapar. Advergame, Banner, Rich Media Banner

SosyalUS ajansımızın bünyesinde çalıştırdığı alanında uzman grafikerler aracılığıyla markanızın sosyal medya mecralarındaki her türlü grafik tasarımlarınızı en iyi şekilde hizmet sağlamaktayız.

Çevrimiçi – Çevrimdışı Etkinlikler

Markanız ve hedef kitleniz arasında şeffaflık için çevrimiçi-çevrimdışı etkinlikler düzenleme ve etkinliklerin sosyal medya mecralarınızda tüm hedef kitlenize ulaştırıyoruz. Micro Site, Kurumsal Web Sitesi

Markanızın kurumsal web sitesini, hedef kitlenize uygun bir şekilde dizayn ederiz ve sosyal medya mecraları ile bağlantılı bir hale getiririz. Hedef kitlelerinizin sizi sosyal medya mecralarında siteniz aracılığıyla kolayca ulaşabilmesini sağlarız.

E-Ticaret ve İhtiyaca Özel Yazılımlar

Markanızın e-ticaret satış oranını artırmak amaçlı sizin isteğiniz doğrultusunda online satış kampanyaları düzenleriz. Markanızın ihtiyacı üzerine kendi alanlarında uzman yazılımcılarımız ile sizler için özel yazılımlar geliştiririz.